مزایای اسکن فیلم های رادیوگرافی جوش برای شرکت ها

مزایای اسکن فیلم های رادیوگرافی جوش برای شرکت ها

اسکنر فیلم های رادیوگرافی جوش

سال هاست که در صنعت پایپینگ خصوصا در حوزه نفت و گاز، شرکت های زیادی برای آزمون های جوش لوله ها از فرآیند رادیوگرافی تست استفاده میکنند. اما یک مشکل بسیار بزرگ گریبان گیر تمامی شرکت هاست. نگهداری فیلم های رادیوگرافی جوش!

این مشکل یکی از پرهزینه ترین مشکلات در شرکت های پیمانکاری است. اتاق تاریک و خنک، نگهبان برای انبار، مراقبت از فیلم ها در برابر گرد و غبار، مراقبت از فیلم ها در برابر موجودات موذی و… . اگر تمام موارد ذکر شده انجام شود باز هم مشکلی بزرگتر وجود دارد و آن طول عمر فیلم های رادیوگرافی است. شابد در بهترین حالت فلم های رادیوگرافی ۸ سال عمر داشته باشند و رفته رفته از کیفیت آنها کاسته میشود.

از بزرگ ترین دغدغه های شرکت های پیمانکاری نگهداری از فیلم های رادیوگرافی جوش است.

خوب، پس راه حل چیست؟

شرکت نهامین پردازان آسیا با ساخت دستگاه اسکنر فیلم های رادیوگرافی جوش این مشکل را برطرف نموده.

این دستگاه اسکن فیلم های رادیوگرافی جوش، به همراه یک نرم افزار بایگانی اطلاعات ریپورت ها و سرجوش های موجود هست که با طبقه بندی اطلاعات و همچنین مرتب کردن آنها، به کاربر اجازه دسترسی به آن تمامی فیلم های رادیوگرافی را خواهد داد.

از مزایای مهمی که برای شرکت ها ایجاد میشود میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. ایجاد فایل دیجیتال از تمامی فیلم های رادیوگرافی
  2. طبقه بندی اطلاعات در سیستم نرم افزاری
  3. دسترسی آسان و سریع به تصویر فیلم های رادیوگرافی
  4. ایجاد مستندات از گزارشات و سرجوش ها به صورت دیجیتال
  5. امکان پشتیبان گیری ازتمامی فیلم های رادیوگرافی جوش و نگهداری از آنها

اسکنر فیلم های رادیوگرافی جوش با تبدیل کردن فیلم رادیوگرافی به عکس، قابلیت نگهداری اطلاعات را به صورت مادام العمر را دارد.

اسکنر فیلم رادیوگرافی
اسکنر فیلم رادیوگرافی

ویژگی های دستگاه چیست؟

این دستگاه نسبتا سرعت خوبی را داراست و در مدت زمان کوتاهی اسکن فیلم های رادیوگرافی جوش را انجام میدهد. حجم این دستگاه کم بوده و کاملا قابل حمل است. همچنین نصب و استفاده از آن بسیار ساده بوده و با آموزش یک روزه میتوان کار با دستگاه را شروع کرد. لازم به ذکر است که دستگاه قابلیت اسکن همه نوع فیلم رادیو گرافی جوش را دارد (عرض ۷ و ۱۰ – فیلم های بلند و فیلم های کوتاه و حتی فیلم های دواینچی!)

کار با نرم افزار همراه آن هم پیچیدگی خاصی ندارد. نرم افزار کاملا به زبان فارسی است و تمام بخش های آن مشخص است. همچنین همراه نرم افزار فایل آموزش کار با نرم افزار هم ارائه خواهد شد.

در ادامه چند نمونه از فیلم های اسکن شده توسط سامانه را ببینیم: (اطلاعات روی فیلم ها در جهت امانتداری محو شده اند)


اسکنر فیلم رادیوگرافی
اسکنر فیلم رادیوگرافی