دپارتمان ها

دپارتمان ها

دپارتمان پردازش تصویر :

مدیر مسئول: مهندس مومن – تلفن ۰۹۳۵۵۸۹۷۷۶۱

پردازش تصویر به عنوان یکی از روش های تحلیل و تشخیص امروزه در صنایع و علوم مختلف با اهداف گوناگون مورد استفاده قرارمی گیرد.

محاسبه های دقیق بدون استفاده از ابزارهای مکانیکی تشخیص امضاء افراد،کاربردهای نظامی،ارزیابی جمعیت و تحلیل تجمع انسان هادر شهرسازی،پیش بینی شرایط آب و هوایی از کاربردهای این تکنولوژی می باشد.

این دپارتمان به عنوان نخستین واحد فعال و هسته اصلی مهندسی این مجموعه با توجه به این نکته و رسالتی که برای خود به عنوان یک مجموعه علمی و در عین حال یک بنگاه اقتصادی ترسیم نموده بود،با شناخت از شرایط رشته خود و یافتن نیاز انجام متالوگرافی و شناخت کافی از تکنولوژی پردازش تصویر، اقدام به تولید نرم افزار تخصصی پردازش تصویر متالوگرافی (MIP ) نموده است.

فعالیت ها:
۱- تهیه و تولید نرم ­افزارهای پردازش تصویر با قابلیت سفارشی سازی و یا تغییر نرم افزار براساس انتخاب مرکز سفارش ­دهنده

۲- انجام خدمات مشاوره­ای تخصصی در زمینه تجهیز آزمایشگاه ­های متالوگرافی کمی و واحدهای کنترل کیفیت اعم از سخت ­افزاری و نرم­ افزاری

۳- انجام خدمات مشاوره ­ای تخصصی در زمینه پردازش تصویر

۴- ارائه خدمات تخصصی متالوگرافی

۵- مشاوره و رفع مشکل در حوزه متالوگرافی

۶- ارائه خدمات آموزشی حرف ه­ای و تخصصی در زمینه متالوگرافی و متالوگرافی کمی

در این دپارتمان افراد در سه بخش زیر مشغول فعالیت می باشند:

بخش نرم افزاری:

مدیر مسئول: مهندس نژادکمالی

در این قسمت گروه پیاده سازی ایده ها در غالب ساخت وایجاد نرم افزار قرار دارد. ناظران با توجه به تخصص علمی خود،کنترل کننده پیاده سازی دقیق و استانداردبودن تولیدات و کدهای نوشته شده توسط برنامه نویس هستند. از طرفی اضافه نمودن و ایجادتغییرات در محتوای علمی درحین برنامه نویسی را بر عهده دارند.

بخش پشتیبانی علمی وتخصصی:

وظیفه افراد این گروه کنترل ویافتن استانداردهای موجودبا توجه به ایده جدید در نرم افزارو تفسیرآن برای گروه نرم افزاری است از طرفی این گروه استانداردبودن و ارائه تاییدیه علمی برای یسته های در نظر گرفته را بر عهده دارند.

با توجه به گستره زیادکار،ارائه پیشنهادبرای کاربردهای جدیدبا بررسی دقیق مقالات علمی و جمع آوری نیازهای صنعتی از وظایف اصلی این گروه می باشد.

 دپارتمان بازرسی و مهندسی جوش و برش:

مدیر مسئول: مهندس مومن – تلفن ۰۹۳۵۵۸۹۷۷۶۱

این بخش به عنوان دومین دپارتمان فعال این مجموعه با هدف تحقیق و توسعه صنعتی در زمینه خدمات و تکنولوژی های پیشرفته صنعت جوش شروع به فعالیت نموده است.

از جمله توانمندی ها و فعالیت های این گروه:

۱- ارائه خدمات مشاوره­ای و صنعتی تخصصی مرتبط با صنعت جوش و برش با توجه به نیاز مجموعه­ های صنعتی

۲- ارائه مشاوره خدمات بازرسی­ های غیرمخرب و کنترل کیفیت فرآیندهای جوش

۳- انجام پروژه ­های پژوهشی – صنعتی در زمینه جوش و برش و انتقال تکنولوژی­ های جدید در این حوزه از صنعت

۴- تدوین دوره های آموزشی تخصصی به منظور عارضه یابی و رفع نیازهای صنعتی وتربیت نیروی ماهر

۵- ارائه دستاوردهای تخصصی و تکنولوژیکی در حوزه جوش و برش در قالب کارگروه های تخصصی

۶- برگزارکننده دوره ­های بین ­المللی مربی جوشکاری (IWP)

واحدپژوهش:تعریف و اجرای پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط با صنعت جوش در حوزه های مختلف از دیگر فعالیت های این دپارتمان محسوب می شود .

هدف از اجرای این دست پروژه ها افزایش توان فنی و علمی کارشناسان و متخصصان مجموعه و نیز تلاش در جهت توسعه صنعتی و رشد علمی در عرصه جوش وبرش کشور می باشد.

از فعالیت ­های اصلی این بخش تدوین و آماده ­سازی بسته ­های تخصصی صنعتی موردنیاز صنعتگران و جامعه بازرسین و مهندسین جوش می­ باشد، که از این جمله می­ توان به تهیه کتابچه راهنمای عیوب جوش، راهنمای تهیه فرم­ های WPS و PQR اشاره نمود.

واحد آموزش: این مجموعه با همکاری سایرموسسات و شرکت های فعال در صنعت جوش مانند مرکز پژوهش و مهندسی جوش ایران (IWREC)اقدام به برگزاری دوره های آموزشی تخصصی مختلف در زمینه های گوناگون جوشکاری از جمله: بازرسی های جوش ، روشها ی علمی جوشکاری،انتخاب الکترود بر مبنای جنس فلز پایه، بازرسی مخازن و خطوط لوله، شناخت موادو کنترل کیفیت بر مبنای استانداردو اعطای گواهینامه های معتبرداخلی و بین المللی نموده است.

واحد مشاوره: اجرای پروژه­ های تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط با صنعت جوش در حوزه­ های مختلف از دیگر فعالیت ­های این دپارتمان محسوب می­ شود. هدف از اجرای این دست پروژه ­ها، افزایش توان فنی و علمی کارشناسان و متخصصان مجموعه و نیز تلاش در جهت توسعه صنعتی و رشد علمی در عرصه جوش و برش کشور می­باشد. همچنین این مجموعه با در اختیارداشتن پرسنلی مجرب و کارآزموده از مهندسان و بازرسان سطوح یک و دو، در موضوعات مختلف آزمون­ های غیرمخرب جوش همچون VT, MT, PT, RT, UT امکان ارائه خدمات مشاوره­ای و فنی، انجام بازرسی­ های غیرمخرب و … را دارا می­ باشد.